Pohod sosednjih društev

Člani in članice Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota smo se z veseljem odzvali povabilu MDSS Maribor ter se udeležili pohoda na Urban v bližini kmetije Bobič.

Bili smo skupaj slepe in slabovidne osebe iz treh sosednjih društev: MDSS Maribor, MDSS Ptuj in MDSS Murska Sobota.

Skupaj smo se veselili, gibali ter dokazali, da z udejstvovanjem v športno rekreativni dejavnosti društev ohranjamo svojo psihofizično kondicijo. Gibanje je zelo pomembno, saj so naša telesa ustvarjena zato, da so vedno v gibanju. Ampak sodobni trendi časa, okvara vida pa narekujejo, da večino časa presedimo, sploh pa, da se vedno manj vključujemo v socialno okolje. Neaktiven življenjski slog je škodliv za naše zdravje, zato z udejstvovanjem v športnorekreativni dejavnosti vzdržujemo svojo telesno in psihično kondicijo. Rekreacija je pomembna za vse osebe, je pomembna sestavina življenja ljudi, ne glede na spol, starost, izobrazbo, okvaro vida.