Delavnice orientacije in mobilnosti

Delavnice na temo orientacije in mobilnosti so se odvile v sklopu treh srečanj, to je 30.7., 31.7. in 3.8.2020.  Prvo srečanje je bilo organizirano v lovski koči v Krogu, kjer so se nekaterim članom MDSS MS pridružili tudi spremljevalci. Prisotni so spoznali širši pomen orientacije v vsakdanu in njeno povezanost z mobilnostjo. Spoznali so pomembnost uporabe drugih čutil pri orientaciji in mobilnosti ter se preizkusili v enostavnih in zabavnih načinih razvijanja le-teh. V zaključnem delu smo se posvetili pravilni uporabi zaščitnih tehnik ter metodi gibanja z videčim vodičem. V okviru drugih dveh srečanj, ki sta se odvijali v prostorih MDSS MS ter ulicah Murske Sobote, smo praktično urili predhodno teoretično usvojene stvari vezane na orientacijo in mobilnost. Ob sprehodu skozi soboške ulice smo urili veščine hoje z videčim vodičem, z belo palico in s psom vodičem. Ob spoznavanju zadane poti smo se učili sledenja talnega taktilnega vodilnega sistema in sledenja različnih drugih »naravnih« že obstoječih linij v okolju. Med potjo smo naleteli tudi na marsikatero oviro in nevarnost, ki lahko v mestu preži na posameznika. Tudi vreme nam ni prizanašalo. Preizkusili smo se tako v vročem soncu, kot v dežju.

Petra Tot