Z njo čutim, gledam, zmorem - bela palica

V Paviljonu Expano, v okolici Soboškega jezera, je bila organizirana tradicionalna mednarodna prireditev posvečena mednarodnemu dnevu bele palice.

Na dogodku so bili prisotni predstavniki partnerskih društev: MDSS Ptuj, Udruga slijepih Međimurske županije Čakovec, Udruga slijepih Varaždinske županije Varaždin in našega društva.

Dogodek »Z njo čutim, gledam, zmorem« - bela palica« je bil obogaten s kulturnim programom izvedenim izključno z osebami z okvaro vida. Skozi strokovne vsebine, ob sprehodu skozi motorični park, je bilo zapisano, kaj je potrebno v omenjenem objektu in okolici popraviti, da bo lokacija dostopna in prijazna za slepe in slabovidne osebe.

Predstavniki štirih partnerjih društev, so v prostorih Mestne občine Murska Sobota, opravili razgovor z županom MO M. Sobota dr. Aleksandrom Jevškom.

Dogodek so podprli Lions klubi Pomurja.