46. srečanje slepih in slabovidnih planincev

V skladu s koledarjem športno rekreativnih dejavnosti pri Zvezi društev slepih in slabovidnih Slovenije za leto 2016 in koledarjem športno rekreativne dejavnosti MDSS Murska Sobota za leto 2016 smo se udeležili 46. srečanja slepih in slabovidnih planincev Slovenije, na Šmohorju.

Zbirno mesto vseh udeležencev je bilo  ob 9.30 uri na parkirišču gasilskega doma v Laškem.

V prekrasnem sončnem vremenu je slepil pohod, ob pomoči vodnikov, po poti do planinskega doma Šmohor.  To je bila zanimiva in lepo urejena planinska pot, ki je vodila skozi širne gozdove in travnike. Šmohor se dviga nad dolino potoka Rečica, ki se pri Laškem zdravilišču izliva v reko Savinjo. Šmohor je privlačna izletniška točka na grebenu med Pernico (872m) in Maličem (936m).

Dolžina poti v eno smer: 6.4 km,        Zahtevnost: srednje zahtevna

Najnižja točka poti: 223 m,                   Najvišja točka poti: 781 m

Po prremagani poti, se je 22 oseb z okvaro vida skupaj s spremljevalci ter družinskimi člani okrepčalo z odlično juho s testeninami ter zaplesalo ob zvokih harminike, karineta in kitare.

Bilo je super.