Nadaljevanje srečanja tečaja opismenjevanja v brajici

Dne 12.07.2016 smo v prostorih našega društva pripravili naslednje srečanje v sklopu srečanj tečaja opismenjevanja v brajici. Delavnice se je udeležilo 5 članov, večina tistih, ki so se udeležili že uvodnega srečanja. Ponovili smo, kar smo se naučili o brajici in brajevi celici in s pomočjo jajčne škatle 'zapisali' ime. Preizkusili smo se v pisanju s pomočjo brajeve tablice, kar je še posebej zanimivo in zahtevno, saj je potrebno besede zapisovati od desne proti levi, črke pa zrcalno (če je črka a 1. pika, je črka a v brajevi tablici 4. pika). Najmlajša udeleženka tokratne delavnice se je navdušila nad pisanjem s pomočjo brajevega pisalnega stroja in nam samostojno zapisala kratki sestavek, kljub temu, da ni aktivna uporabnica brajeve pisave. Blanka je, po nareku, s pomočjo računalnika, zapisala kratko pravljico, ki smo jo natisnili z brajevim tiskalnikom. Nato nam je pokazala tudi, kako uporablja pisalni stroj in kakšna je hitrost njenega tipkanja nanj. Ema nam je predstavila izredno zanimiv program za vadbo 10 prstnega tipkanja na računalnik, Stamina, ki je preko spleta na voljo zastonj ter natančno opisala njegovo uporabo.

Ob koncu delavnice smo si, zasluženo, pripravili ledeno kavo, sladoled in sadne kupe ter se posladkali.

Barbara Erjavec, prof. tiflopedagogike