"Hoja v temi, življenje v svetlobi"

Člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota smo pripravili kulturno prireditev posvečeno dnevu bele palice, ki je 15. 10. Letošnja prireditev, ki se je pričela ob 9.30 uri, je potekala v domu ostarelih Lendava. Prireditev smo poimenovali Hoja v temi, življenje v svetlobi, kar pomeni, da slepi čeprav ne vidimo, lahko kljub temu živimo svoje življenje normalno. To nam omogočajo raznorazni pripomočki, kot so: računalnik z brailovo vrstico, bela palica, pes vodnik… Na prireditvi so se predstavili: Anton Prasl s tamburico in harmoniko, Aleksander Sabo s proznim delom in Majda Slavinec z recitacijo pesmi. Na koncu prireditve pa nas je še spravil v dobro voljo pevski zbor društva pod vodstvom pevovodkinje Valerije Šömen. Zboru so se pri petju pridružili tudi navzoči na prireditvi. Program sem povezovala Blanka Škafar. Po koncu prireditve je sledila pogostitev v domu, nato pa smo se člani društva odpravili še na stolp Vinarium.

Tako je z besedami sklenila dogodek članica društva Blanka Škafar.