45. tradicionalni pohod slepih in slabovidnih planincev Slovenije

Člani in članice MDSS Murska Sobota smo se v soboto, 5.9.2015, skupaj s spremljevalci,  udeležili 45. tradicionalnega pohoda slepih in slabovidnih planincev na Krim. Pohod je bil izveden v organizaciji Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Ljubljana.

Krim je s 1107 m nadmorske višine najvišji vrh in tudi najizrazitejši vrh v Krimskem hribovju. Divguje se ob južnem robu Ljubljanskega barja in se kaže kot nezgrešljiva zaobljena kopa. Pobočja so porasla z gozdovi, vrh pa je nekoliko gol in ob lepem vremenu nudi čudovite razglede daleč naokoli - prek Ljubljane se Krim spogleduje z Grintovcem, na severuzahodu se bleščijo Julijci, na jugu Snežnik.

Petnajst oseb z okvaro vida iz našega društva je izkoristilo priložnost za gibanje, ter tudi za socialno vključenost, ki pomeni razvoj vsake slepe in slabovidne osebe, ki se želi ukvarjati s športno rekreativno dejavnostjo.

Na vrhu Krima, v planinski koči, je zadonela pesem srečnih ljudi, ki so premagali pot in se povzpeli na vrh.